2022 İmplant Fiyatları

Kayıp dişlerinizin yerini çok daha sağlamları ile doldurmanız implant diş tedavisi ile mümkün. İmplant diş tedavisinde uzman diş hekimleri sayesinde sizde en uygun fiyatlar ile tedavi olabilirsiniz. Hemen aşağıdaki hesaplama tablosundan sorunlarınızı seçerek İmplant fiyatları ve tedavisi hakkında merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz.

İmplant Diş Fiyatı Hesapla

İmplant hakkında daha net fiyatlar için önerilen kliniklerden muayene randevusu alabilirsiniz.


İmplant diş fiyatıHalk arasında vidalı diş olarakta bilinen implant tedavisi son yıllarda oldukça popüler bir tedavi oldu. Yerli implant markalarında pazarda güç kazanması ile fiyatlarında oldukça düşmesi tedavi olmak isteyen hastaların bu tedaviye yönelmelerini sağladı. Sizde kendiniz için bu tedaviyi düşünüyorsanız hemen ortalama fiyatı hesaplayabilirsiniz. Yukarıda yer alan İmplant fiyatı hesaplama tablosu ile diş sorunlarınızı seçerek hemen implant tedavisi hakkında merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz.

İmplant Yapan Dişçiler

Türkiye'nin bütün neredeyse tüm illerinde bir çok dişçi hizmet veriyor. Bu dişçiler arasında implant tedavisi yapan diş hekimleri işinde başarılı ve tecrübe kazanmış dişçilerden olması gerekiyor. İmplant tedavisi oldukça zorlu bir süreç olduğu için başarılı dişçiler tarafından yapılması en sağlıklısıdır. Sizin için ilinde hizmet veren dişçileri derledik ve implant tedavisinde başarılı sonuçlar gösteren diş kliniklerine ulaşmanızı hedefledik. Ek olarak implant fiyatları hakkında da fiyatlar alabilri veya yukarıdaki hesaplama tablosundan fiyat hesaplayabilirsiniz.

En ucuz İmplant Fiyatları

İmplant tedavisi yerli implant malzemeleri tercih edilirse ortalama olarak bir diş için ortalama 1.500TL ile 2.500TL arasında değişmektedir. Bu fiyatlar Türkiye'nin bir çok ilinde olduğu gibi içinde aynı fiyatlardadır. Ucuz impant fiyatı sorusunun cevabı olarak yerli implantlar için minimum fiyat 1.500 TL olacaktır.

Güncel fiyatlar ve implant yapımı hakkında bilgi almak için en doğru yerdesin!. Yukarıda bulunan implant fiyat hesaplama tablosundan kaç adet implant ve hangi özelliklerde istediğini seçerek ortalama fiyatları görebilirsiniz. Diğer soruların için bize yorum yapabilirsin, implant uzmanları size en kısa zamanda geri dönüş yapacaklardır!.

2022 Yılı İmplant Fiyatları Ne Kadar?

Kullanılan malzemeler ve tedavi olduğunuz kliniğe göre büyük oranda fiyat fark eden implant dişler yapım aşamasında kullanılan metal kökler nedeniyle fiyat dalgalanmaları çok fazla olmaktadır. Aşağıda vermiş olduğumuz tablodaki fiyatlar genel olarak önerilen fiyatlardır ve diş klinikleri uzmanlarına ve kullandıkları malzemelere göre fiyat farklılıkları olabilmektedir. İşte sizin için derlediğimiz implant fiyatları!.

DİŞ İMPLANTI TEDAVİSİ NASIL YAPILIR?

Çene kemiğine yerleştirilerek eksik dişlerin yerine kullanımı sağlayan ve yapay olarak üretilen diş kökü uygulamasına implant diş denilmektedir. Günümüzde son derece yaygın kullanımı nedeniyle ağız sağlığı açısından oldukça önemli bir yer tutmakta olan implant yöntemi, güvenirlilik açısından daha önce kullanımı yaygın olan kaplama ve köprü gibi daha geleneksel yöntemlere göre kesin bir tedavi şekli olması dolayısıyla birçok diş hekimi tarafından da hastalarına tavsiye edilmektedir. Titanyum denilen bir maddeden üretilen bu protez kökler, yapay dişi adeta doğal dişiniz gibi kullanmanıza olanak tanıyarak zamanla kaybedilen dişlerin yerini alarak yaşam konforunuzu da yükselmektedir.

İmplant Uygulamasının Yapılışı

Dmplant diş yapımı titanyum kök vidanın damakla uyumu son derece önemlidir. Ayrıca implant diş tedavisi her ortamda yapılamamaktadır. Tedavi ücretleri yapılan kliniklere ve doktorlara göre değişiklik gösterebilmektedir. İmplant fiyatları hakkında genel bilgiyi yazı üstündeki tablolardan veya implant fiyat hesaplama aracımızdan öğrenebilirsiniz!.

Tedavi sırasında steril bir ortam ve kesinlikle cerrah bir diş hekimi gerekmektedir. Tedavi lokal anesteziyle başlar, damağın açılması sonrasında çene kemiğinin delinmesi ve titanyum vidanın çene kemiğinde açılan deliğe yerleştirilmesi sonrasında, damağa dikiş atılmasıyla sonlandırılmaktadır. Bundan sonraki süreç implantın damağa adaptasyon süreci olarak adlandırılabilir. Yaklaşık üç ay süren bu uyum süresi hastanın günlük hayatını yaşamasına kesinlikle engel değildir. Tedaviden sonra diş hekimi tarafından uygulanacak ilaç tedavisi ve öneriler bu iyileşme sürecini hızlanabilir. Titanyum implant son derece yüksek bir başarı oranına sahiptir. Ayrıca alerjik etkilerinin bulunmayışı yaygın olarak tercih edilme nedenlerinden bir diğeridir.

Başarısız Tedavinin Nedenleri?

Başarısız diş implantı tedavileri sadece ’luk bir hasta kesiminde görülebilmektedir.Burada birincil etken diş hekimi tarafından yapılacak olan yanlış uygulamalardan kaynaklıdır. Hekimin ticari kaygıları nedeniyle gereğinden fazla sayıda diş implantı uygulanması neticesinde çene kemiğinde direnç azalmaları oluşabilir. Diğer bir yanlış uygulama hatalı implant seçimi olarak göze çarpmaktadır. Gerek içerikleri gerekse yapıları birbirinden çok farklı çeşitte implant imal edilebildiğinden, diş hekimi hastanın genel durumuna ve çene kemiği yapısına göre en uygun implant şeklini seçememesi bir diğer başarısız tedavi etkenidir. Başarısız implant tedavilerinde başka bir etken de implantların kalitesizliği olarak değerlendirilebilir. İmplant markaları arasında çok büyük farklılıklar olmamasına rağmen en küçük detaylar bile bu tedavinin olumsuz sonuçlanmasına, iyileşme sürecinin uzamasına neden olabilmektedir.

Kaliteli bir implant tedavisinin ücretleri değişmektedir. Ortalama implant fiyatları için yukarıdaki hesaplama aracını kullanabilirsiniz. Kaliteli bir implant hastanın çene kemiğine çok çabuk entegre olabilir. Bu da iyileşme sürecini hızlandıracaktır. Ancak üretimde oluşan küçük nüans farklılıkları aynı zamanda maliyetlere de yansımaktadır. Bu durum diş hekimi tarafından ticari kaygılar nedeniyle yanlış implantlar kullanılmasının ana nedenidir. Başarısız implant tedavilerinin büyük bir kısmı ise hastaların dikkatsizlikleri nedeniyle oluşmaktadır. İmplant ameliyatını sonrasında hasta mutlaka hekim tavsiyelerine ve gerekse uygulanacak ilaç tedavisine harfiyen riayet etmelidir. Ayrıca gerek implantın gerekse uygulanan damak yüzeyinin temizliği ve bakımı son derece önemlidir. Burada hijyen olmazsa olmazdır.

İmplant

Uyarılar!

Sigara kullanımı ağız içerisinde bakteri plakalarının oluşumuna zemin hazırlayabileceğinden, implant diş yapımı sonrasında enfeksiyon riskini arttırabilir. Ayrıca implant sonrasında damakta oluşan yaranın iyileşmesini geciktirebilir ve diş implantının kemiğe uyum sürecini uzatabilir. Diş hekimi tarafından implant öncesi hasta mutlaka sigara konusunda uyarılmalıdır. Eğer sigara kullanan bir hastaya tedavi uygulanacaksa implant tedavisinden en az 15 gün önce hastanın sigarayı bırakması gerekmekte ve tedaviden sonra da bir ay kadar kesinlikle sigara kullanmaması gerekmektedir.

İmplant Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Güvenli Online Ödeme

Site haritası yolu gösterir.
Doktorya
Bence Çerkeş implant yazımız senin için çok uygun!.