İmplant Fiyatları

Güncel fiyatlar ve implant yapımı hakkında bilgi almak için en doğru yerdesin!. Yukarıda bulunan implant fiyat hesaplama tablosundan kaç adet implant ve hangi özelliklerde istediğini seçerek ortalama fiyatları görebilirsiniz. Diğer soruların için bize yorum yapabilirsin, implant uzmanları size en kısa zamanda geri dönüş yapacaklardır!.

2019 Yılı İmplant Fiyatları Ne Kadar?

Kullanılan malzemeler ve tedavi olduğunuz kliniğe göre büyük oranda fiyat fark eden implant dişler yapım aşamasında kullanılan metal kökler nedeniyle fiyat dalgalanmaları çok fazla olmaktadır. Aşağıda vermiş olduğumuz tablodaki fiyatlar genel olarak önerilen fiyatlardır ve diş klinikleri uzmanlarına ve kullandıkları malzemelere göre fiyat farklılıkları olabilmektedir. İşte sizin için derlediğimiz implant fiyatları!.

TDB 2019 İmplant Hariç Fiyatlar KDV Dahil %8
Kemik İçi İmplant (Tek Silindirik İmplant Ücreti Hariç)  1380 TL
Sert doku greftleme ( kemik tozu ücreti hariç )  620 TL
Overdenture İmplant Ücreti Hariç (Tek Çene)  2530 TL
İmplant Çıkartılması  540 TL
Veneer Kron ( Zirkonyum) ( Kıymetli Metal Ücreti Hariç ) 525 TL
Veneer Kron ( Porselen ) ( Kıymetli Metal Ücreti Hariç ) 525 TL
Tam Seramik Kron ( Metal Desteksiz Porselen )  1105 TL
Diş Çekimi  145 TL
Gömülü Diş Çekimi  475 TL

DİŞ İMPLANTI TEDAVİSİ NASIL YAPILIR?

Diş Teli Fiyatları
Diş teli fiyatları hakkında yazılmış yüzlerce blog arasından en güçlüsünü oluşturmak için kollarımızı bu gece sıvadık. Tarih 1 Ekim 2019 diş alanında bir numara olmak için yapılması gereken her şeyi burada buluşturuyoruz.

Çene kemiğine yerleştirilerek eksik dişlerin yerine kullanımı sağlayan ve yapay olarak üretilen diş kökü uygulamasına implant diş denilmektedir. Günümüzde son derece yaygın kullanımı nedeniyle ağız sağlığı açısından oldukça önemli bir yer tutmakta olan implant yöntemi, güvenirlilik açısından daha önce kullanımı yaygın olan kaplama ve köprü gibi daha geleneksel yöntemlere göre kesin bir tedavi şekli olması dolayısıyla birçok diş hekimi tarafından da hastalarına tavsiye edilmektedir. Titanyum denilen bir maddeden üretilen bu protez kökler, yapay dişi adeta doğal dişiniz gibi kullanmanıza olanak tanıyarak zamanla kaybedilen dişlerin yerini alarak yaşam konforunuzu da yükselmektedir.

İmplant Uygulamasının Yapılışı

Dmplant diş yapımı titanyum kök vidanın damakla uyumu son derece önemlidir. Ayrıca implant diş tedavisi her ortamda yapılamamaktadır. Tedavi ücretleri yapılan kliniklere ve doktorlara göre değişiklik gösterebilmektedir. İmplant fiyatları hakkında genel bilgiyi yazı üstündeki tablolardan veya implant fiyat hesaplama aracımızdan öğrenebilirsiniz!.

Tedavi sırasında steril bir ortam ve kesinlikle cerrah bir diş hekimi gerekmektedir. Tedavi lokal anesteziyle başlar, damağın açılması sonrasında çene kemiğinin delinmesi ve titanyum vidanın çene kemiğinde açılan deliğe yerleştirilmesi sonrasında, damağa dikiş atılmasıyla sonlandırılmaktadır. Bundan sonraki süreç implantın damağa adaptasyon süreci olarak adlandırılabilir. Yaklaşık üç ay süren bu uyum süresi hastanın günlük hayatını yaşamasına kesinlikle engel değildir. Tedaviden sonra diş hekimi tarafından uygulanacak ilaç tedavisi ve öneriler bu iyileşme sürecini hızlanabilir. Titanyum implant son derece yüksek bir başarı oranına sahiptir. Ayrıca alerjik etkilerinin bulunmayışı yaygın olarak tercih edilme nedenlerinden bir diğeridir.

Başarısız Tedavinin Nedenleri?

Porselen diş fiyatıBaşarısız diş implantı tedavileri sadece ’luk bir hasta kesiminde görülebilmektedir.Burada birincil etken diş hekimi tarafından yapılacak olan yanlış uygulamalardan kaynaklıdır. Hekimin ticari kaygıları nedeniyle gereğinden fazla sayıda diş implantı uygulanması neticesinde çene kemiğinde direnç azalmaları oluşabilir. Diğer bir yanlış uygulama hatalı implant seçimi olarak göze çarpmaktadır. Gerek içerikleri gerekse yapıları birbirinden çok farklı çeşitte implant imal edilebildiğinden, diş hekimi hastanın genel durumuna ve çene kemiği yapısına göre en uygun implant şeklini seçememesi bir diğer başarısız tedavi etkenidir. Başarısız implant tedavilerinde başka bir etken de implantların kalitesizliği olarak değerlendirilebilir. İmplant markaları arasında çok büyük farklılıklar olmamasına rağmen en küçük detaylar bile bu tedavinin olumsuz sonuçlanmasına, iyileşme sürecinin uzamasına neden olabilmektedir.

Kaliteli bir implant tedavisinin ücretleri değişmektedir. Ortalama implant fiyatları için yukarıdaki hesaplama aracını kullanabilirsiniz. Kaliteli bir implant hastanın çene kemiğine çok çabuk entegre olabilir. Bu da iyileşme sürecini hızlandıracaktır. Ancak üretimde oluşan küçük nüans farklılıkları aynı zamanda maliyetlere de yansımaktadır. Bu durum diş hekimi tarafından ticari kaygılar nedeniyle yanlış implantlar kullanılmasının ana nedenidir. Başarısız implant tedavilerinin büyük bir kısmı ise hastaların dikkatsizlikleri nedeniyle oluşmaktadır. İmplant ameliyatını sonrasında hasta mutlaka hekim tavsiyelerine ve gerekse uygulanacak ilaç tedavisine harfiyen riayet etmelidir. Ayrıca gerek implantın gerekse uygulanan damak yüzeyinin temizliği ve bakımı son derece önemlidir. Burada hijyen olmazsa olmazdır.

Uyarılar!

Sigara kullanımı ağız içerisinde bakteri plakalarının oluşumuna zemin hazırlayabileceğinden, implant diş yapımı sonrasında enfeksiyon riskini arttırabilir. Ayrıca implant sonrasında damakta oluşan yaranın iyileşmesini geciktirebilir ve diş implantının kemiğe uyum sürecini uzatabilir. Diş hekimi tarafından implant öncesi hasta mutlaka sigara konusunda uyarılmalıdır. Eğer sigara kullanan bir hastaya tedavi uygulanacaksa implant tedavisinden en az 15 gün önce hastanın sigarayı bırakması gerekmekte ve tedaviden sonra da bir ay kadar kesinlikle sigara kullanmaması gerekmektedir.

7 Comments

 • Utku

  Arkadaşım, bu fiyatlar hiçbir yerde yok. Hakkaride mi var? Söyle bilelim. 6 implant bakıyorum. En pahalı 8300 görünüyor sizde. Ama 12binden aşağı yapan yok.

  • Arda Furkan Tunahan

   Merhaba Utku, implant fiyatları kullanılan malzemeye göre ve kliniklere göre değişmektedir. İstanbul içerisinde bile yerli implant markaları ile çalışan kliniklerden tek bir diş için ortalama 1.500 TL Porselen dahil fiyatlar bulabilmeniz mümkündür. 12 Bin TL fiyata aldığınız markalar porselen yapımı veya çok kaliteli malzemeler kullanıyor olabilir.

 • Erhan H

  Gerçekten bu site sayesinde implant yaptırmaya karar verdim. Çünkü implant fiyatları beni çok korkutuyordu. Asgari maaş ile çalışan bir insan için bu hesapları yapmak gerçekten zordur. Ama disfiyati.net sayesinde implant ücretimi hesapladım ve implantımı yaptırdım. Teşekkürler.

 • Ayten Boyacı

  alt çenede 4 üst çenede 3 toplam 7 diş kaybım var implant yaptırmak istiyorum nasıl yapılır ve fiyatı ne kadar olur İstanbul Üsküdar çevresi implant diş klinikleri tercihimdir fiyat ile geri dönüş yaparlarsa sevinirim. Telefon Numarası: Gizlendi!.

 • Adem Karabıyık

  İmplant yaptırmadan önce gerçekten çok araştırdım ama hep çekiniyordum ve güvenemiyordum hiçbir yere açıkçası. Fiyatlar da ekstra gözümü korkutuyordu. ama bu site sayesinde implant fiyatlarını rahatça hesaplayıp güvenilir bir şekilde yaptırdım. Ve çokta memnunum sizi gerçekten çevremdeki implant yaptırmak isteyenlere tavsiye ettim. Ayrıca size destek olmak için sosyal medya hesaplarımda bile paylaştım sitenizi.

 • Özden

  Ben daha önce böyle bir şey görmedim implant yaptırmak istiyorum ama hiç kimseden sağlıklı bir cevap alamıyordum fiyat hesaplama siteniz sayesinde artık büyün hizmetlerin ortalama fiyatlarını bulabiliyoruz eminimki bir süre sonra dişçiler sitenizi örnek gösterecek be buradan fiyat öğrenebilirsiniz diyecekler devam edin sakındırmayın tek el ve aynı fikirleri öldürmeyi başaracaksınız implant fiyatı soranlara hep sizi söyleyeceğim bende

 • Sevgi

  Gerçekten çok iyi olmuş bir ortalama fiyatlar çıkıyor olsada en azından bir fiyat bilgisine sahip oluyoruz sayenizde kaç tane dişçi aradım implant fiyatı almak için hepsi telefonda bilgi veremiyoruz gelip görmemiz gerekiyor dedi çok mu zor tek diş implant fiyatı bin lira iki bin lira falan demek hepsi ayağına çağırıp ikna etmeye çalışıyor bence çok iyi bir hizmet oluşturmuşsunuz teşekkür ederim

 • Write a Comment

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  four × one =