Kategori: <span>Diş</span>

Diş Teli Çeşitleri ve Fiyatları

Diş ayraçları veya diş telleri, ortodontik vakalarda veya durumlarda kullanılan cihazlardır. Hizalama ve bir kişinin ısırık konusundaki sorunları onların da diş sağlığını iyileştirmek için kullanılmalarını hedefliyor. Diş telleri ayrıca boşlukları da düzeltir. Genellikle yetersiz kapanmaların yanı sıra maloklüzyonları, aşırı kapanmaları, çapraz ısırıkları, çarpık dişleri ve diş ve çenenin diğer çeşitli kusurlarını düzeltmek için kullanılırlar. Diş telleri güzelleştirici ya da yapısal çeşitte olabilir. Şeffaf Diş teli, ağız ya da damağın ve çenelerin genişletilmesine yardımcı olmak ve başka şekilde dişleri ve çeneleri şekillendirmeye yardımcı olmak için diğer ortodontik aletlerle birlikte kullanılır. Diş telleri doktorlar tarafından hastanın tedavisi amacıya kullanılmaktadır. Diş teli tedavisinin kullanılan diş teli türüne göre değişken olmak üzere bir maliyeti söz konusudur. Bu maliyeti karşıladığınız anda diş teli tedavisinden yararlanabilir ve güzel dişlere ulaşabilirsiniz.

Diş tellerinin uygulanması dişler üzerindeki kuvvet ve baskı sonucu dişleri hareket ettirir. Geleneksel olarak diş telleri tedavisinde kullanılan dört adet tedavi aracı vardır: Teller, bağlayıcı malzeme, kemer teli ve bağ elastik madde (“O-ring” olarak da adlandırılır). Kemer teli olarak adlandırılan öğe diş tellerine ve dişlere baskı uyguladığında dişler gevşeyerek hareket eder. Bazen belirli bir yöne daha fazla kuvvet uygulamak için yaylar veya lastik bantlar kullanılır.

Diş telleri, zamanla dişleri istenen pozisyonlara hareket ettiren sabit bir basınca sahiptir. Diş telleri ile uygulanan tedavilerde teller dişi gevşetir ve ardından dişi geleceği yeni ve doğru konumunda tutmak ve desteklemek için yeni kemik gelişir. Buna kemiğin yeniden yerleşmesi denir.

Diş teli fiyatları kullanılacak olan diş teli türüne göre değişim göstermektedir. Geleneksel metal, Lingual ve Şeffaf diş telleri olmak üzere popüler olan üç farklı diş teli çeşidi mevcuttur. Bu diş teli çeşitleri arasında günümüzde en çok rağbet göreni Şeffaf diş telleridir.

Şeffaf diş telleri, diş teli fiyatları bakımından incelendiğinde yüksek maliyetli bir işlemdir. Fakat bu maliyet neticesinde sağlıklı dişlere kavuşmanız oldukça zahmetsiz bir hal almaktadır. Sizde Diş Telleri hakkında daha kapsamlı bir bilgi almak için diş doktorunuza başvurabilirsiniz.

İmplant Diş Klinik Rehberi!.

Diş dünyasının içerisinde yer almaya başlayılı yıllar oldu, bir çok kelimede çok güzel yerler kazandık ve artık çok daha fazlasını istiyoruz!. Sadece Google sıralamalarında değil Türkiye’nin bütün klinikleri içerisinde bir bilinirlik kazanmak için çok büyük bir adım atıyoruz. Büyük çalışmalar sonrasında kazanılacak olan bu saygınlık bizi diş sektöründeki en lider rehber sitesi konumuna taşıyacağına eminiz. Tamamen manuel bir sistem ile ilerlediğimiz Diş poliklinik, Türkiye’nin bütün illerinde bulunan diş kliniklerini listelemek için oluşturulmuş bir platformdur!. Alternatiflerinden çok daha güçlü olmak için zeminden hazırlanarak ilerleyen ve uzun yıllar boyunca çalışmaları devam edecek olan bu klinik rehberi hizmet veren ve hastalar arasındaki bir köprü oluşturmak için geliyor!.

Diğer Rehber Sitelerinden Farkımız Nedir?

Diş PoliklinikDijital dünyada yıllardır bir çok rehber sitesi kuruldu, bir çoğu küçük ve kişisel siteler olarak ilerledi ve zamanla yok oldular. Diş poliklinik, yılların verdiği tecrübe ve diş alanındaki yetkinliği ile hem kliklerin gerçekten istediği şeyleri bilerek bu yola çıkmaktadır. Hiç bir klinik sadece bir platformda listelenmek için ödeme yapmak istemez. O platformdan kendisine müşteri dönme ihtimaline göre ödeme yapar veya abonelik istemektedir.

Diş kliniğinizi listelemek için https://dispoliklinik.com/ adresini ziyaret edebilir ve iletişim kurabilirsiniz!.

Biz bunu biliyoruz ve diş kliniklerinin çıkmak için ayları veya yıllar gereken arama kelimelerinde müşteri bulma potansiyeli kiralıyoruz. Klinikler istedikleri kelimelerde listelenme aboneliği başlatabilmektedirler. Tüm şehirlere özel klinik listesi ile her şehir için farklı reklam alanları sunulmaktadır. İstediğiniz şehirde listenizin en üstünde olmak isteyebilirsiniz!. Bunun içinde farklı premium aboneliler oluşturuldu, tamamen manuel bir şekilde ve organik olarak ilerleyen bu platform 250’den anahtar kelimede zirveyi kazanmak için planlaması yapıldı diş poliklinik rehberi olarak en iyi olmak çalışmaları sürdürülmektedir.

İmplant Aramasında Çıkmak Hayal Değil!.

implantSadece şehirlerde listelenmek sizin ne kadar işinize yarayabilir? Zaten Google haritalar herkesin üstünde sizi çıkarıyor değil mi? Peki yeni bir klinikseniz ve haritalarda gözükmeyecek kadar gerilerdeyseniz. Biz sizin için zirveden yerinizi ayırıyoruz!. Biz size Google’da ilk sıraya çıkmakla bizim platformumuzda ilk sırada olmayı aynı önem derecesinde sunuyoruz. Diş sektörünün en zorlu kelimelerinden birisi olan implant aramalarında çıkmak kaç klinik için umut vericidir veya kaç bin lira aylık ödemeler ile kaç ayda çıkmayı planlıyorsunuz? Biz size çok kısa sürelerde diğer kliniklerden çok daha fazla bilinirlik sunuyoruz!.

Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri 🤔

[lwptoc]

Dişlerimiz, yediğimiz ve içtiğimiz her şeyden etkilenen, beyazlığını çok çabuk yitiren ve beyaz görünmediğinde olumsuz bir intiba bırakmamıza neden olan uzuvlarımızdır. Dişlerimiz; bakteriler nedeni ile sürekli tehdit altında olduğu için düzenli olarak dişlerimizi fırçalarız. Düzenli olarak dişlerimizi fırçalamak bazı durumlarda dişlerinizin sağlığını korurken beyazlatmaz ve sararmış dişlere sahip olmanızı sağlayabilir.

Ayrıca imkanlarınız dahilinde dişlerinizi düzenli olarak fırçalayamayabilir, diş macununa ulaşamayabilirsiniz. Bu gibi durumlar ile karşı karşıya kaldığınızda evde yapacağınız bitkisel kürler ve doğal besinler ile dişlerinizi beyazlatabilir, doğal beyaz dişlere sahip olabilirsiniz. Doğal yollar ile dişlerinizi beyazlatmak için şu yöntemleri evde uygulayabilirsiniz.

Evde Diş Beyazlatma Kolay Yöntemleri

1 ) Fesleğen; Flor içeriği bakımından çok zengin olan fesleğeni kurutarak toz haline getirip günlük olarak dişlerinizi fırçaladığınızda parçacıklı yapısı ile diş üzerinde yer alan tartarlardan kurtulabilir ve dişlerinizi ekonomik olarak doğal yollar ile beyazlatabilirsiniz. Fesleğeni çiğ olarak tükettiğinizde de daha uzun süre de dişlerinizi beyazlatabilirsiniz.

Evde diş beyazlatma
Diş teli fiyatları hakkında yazılmış yüzlerce blog arasından en güçlüsünü oluşturmak için kollarımızı bu gece sıvadık. Tarih 1 Ekim 2019 diş alanında bir numara olmak için yapılması gereken her şeyi burada buluşturuyoruz.

2 ) Adaçayı yaprağı; Adaçayı yapraklarını demleyerek elde ettiğiniz çay ile gargara yapabilirsiniz. Düzenli olarak gargara yaptığınızda bir hafta içinde dişlerinizin beyazladığını görebilirsiniz. Adaçayı yapraklarınız yeşil hali ile dişlerinize sürerek dişlerinizin beyazlamasını sağlayabilirsiniz.

3 ) Zerdeçal; ağız ve diş sağlığı konusunda çok faydalı olan ve iltihap kurutucu özelliği bulunan zerdeçal ile dişlerinizi beyazlatabilirsiniz. Toz haline getirilmiş zerdeçala su ekleyerek macun kıvamına getirip, diş fırçası yardımı ile dişlerinizi fırçaladığınızda dişlerinizin beyazladığını göreceksiniz. Elde ettiğiniz macunun eksini artırmak için 2 – 3 damla limon suyu ekleyebilir ve dişlerinizi daha kısa süre de beyazladığını görebilirsiniz.

4 ) Elma sirkesi; Vücut sağlığından dezenfeksiyona kadar birçok alanda kullandığımız elma sirkesi dişlerinizi beyazlatmak için kullanabileceğiniz özel bir sıvıdır. Bir çay bardağı su ile bir çay bardağı elma sirkesini karıştırıp elde ettiğiniz karışım ile dişlerinizi düzenli olarak fırçaladığınızda 7 gün sonunda dişlerinizin beyazladığını görebilirsiniz. İsterseniz karışım içine bir çay kaşığı karbonat ekleyerek karışımın etkisini artırabilirsiniz.

5 ) Limon suyu; Doğal diş beyazlatma yöntemi olarak akla ilk gelen yöntem olan limon suyu doğal olarak dişlerinizi beyazlatabilirsiniz. Limon dilimlerini yiyebilir veya limon suyu ile dişlerinizi fırçalayarak dişlerinizi beyazlatabilirsiniz.

6 ) Portakal kabuğu; Diş sararmasın karşın en fazla tercih edilen yöntem olan portakal kabuğu yöntemi ile dişlerinizi beyazlatabilirsiniz. İçeriğinde yer alan kalsiyum ve C vitamini sayesinde dişlerinizi beyazlatan portakal kabuğunun kurutulmuş halini toz haline getirerek macun kıvamına getirip dişlerinizi fırçaladığınızda kısa süre de dişlerinizin beyazladığını görebilirsiniz.

Diş beyazlatma7 ) Karbonat ve Hindistan cevizi yağı; Dişlerinizi beyazlatmak için bir çay kaşığı karbonat içine 5 damla Hindistan cevizi yağı ekleyerek macun kıvamı elde edin. Elde ettiğiniz macun ile dişlerinizi günde iki defa fırçaladığınızda dişlerinizin kısa süre de bembeyaz olmasını sağlayabilirsiniz.

8 ) Muz kabuğu; Kalsiyum içeriği bakımından çok zengin olan muz kabuğu ile dişlerinizi beyazlatabilirsiniz. Muz kabuğunun iç kısmını dişlerinize düzenli olarak dürdüğünüzde bir hafta içinde dişlerinizin beyaz tonlarının arttığını görebilirsiniz.

9 ) Karbonat; Karbonat en etkili diş beyazlatma yöntemidir. Karbonatı doğal hali ile dişlerinize sürebilir veya daha etkili olması için karbonatı macun kıvamına getirerek diş fırçası yardımı ile dişlerinizi fırçalayabilirsiniz. Günde iki defa tekrarlayarak bir hafta içinde dişlerinizin beyazladığını görebilirsiniz.

10 ) Çilek ezmesi; Kalsiyum be manganez içeriği ile bilinen çileğin ezmesi ile dişlerinizi beyazlatabilirsiniz. 2 – 3 adet çileği ezerek içerisinde bir çay kaşığı karbonat eklediğinizde elde ettiğiniz karışımı diş fırçası yardımı ile dişlerinizi sürdüğünüzde dişlerinizi beyazlatabilir, diş sağlığınızı da koruyabilirsiniz.

Lamine Diş Kaplama Fiyatları Ne Kadar?

Lamine diş kaplama, diğer adı ile yaprak porselen olarak da bilinir. İnce yapısı ile dişlerde estetik bir görüntü sağlayan bu uygulama oldukça tercih edilmektedir. Özellikle gülüş estetiği alanında rağbet görmektedir. Ancak bu işlem sadece görüntü amaçlı tercih edilmez. Doğal dişlerin korunması ve olası diş rahatsızlıklarını önlemek amacı ile de tercih edilebilir.

Lamine Diş Kaplama Nedir

Porselen DişLamine diş kaplama sadece estetik açıdan değil diş sağlığı ve görünümü açısından da gerekli olabilmektedir. Estetik kaygı nedeni ile daha çok tercih edildiği bilinse de bu algı tam anlamıyla doğru sayılmaz. Doğal dişlerin aşınmasını önlemek ve koruma amaçlı lamine diş kaplama yapımı da hastalarca istenmektedir. İnce bir tabaka şeklinde olan lamine görüntüsünün aksine oldukça dayanıklıdır. Doğal diş yüzeyine özel teknik yapıştırma işlemi yapılarak uygulanmaktadır.

Lamine Diş Kaplama Kimlere Yapılır?

Lamine kaplama hemen herkese uygulanabilir bir yöntemdir. 18 yaşın üzerinde olmak ve özel bir durumu olmayan hastalar rahatlıkla bu uygulamayı tercih edebilir.

Lamine Diş Kaplama Hangi Durumlarda Yaptırılır?

Diş yapısından memnun olmayan, estetik kaygı taşıyan, dişlerini kullanırken sorun yaşayan hemen herkes bu uygulamayı tercih edebilir. Özellikle gerekli olduğu durumlar ise şu şekildedir: 

 • Aileden gelen kalıtsal diş bozukluklarında,
 • Ön diş kısalığı fazla olan hastalarda uzatma amacı ile,
 • Diş renginde aşırı bozukluk olan ve diş beyazlatma yönteminin yeterli olmadığı durumlarda,
 • Diş dizemindeki bozukluklarda,
 • Diş aralıklarının fazla olması durumunda,
 • Kırık, yıpranmış, aşınmış diş yüzeylerinde,
 • Çapraşık dişler nedeni ile konuşma sorunu yaşayanlarda,
 • Diş formundan ve yapısından memnun olmayanlarda,
 • Diş yüzeyi çeşitli nedenlerden dolayı aşırı aşınmış olanlarda,
 • Dişlerin büyüklük, küçüklük kombinasyonunu düzeltmede,

Lamine diş kaplama rahatlıkla uygulanabilir. Saydığımız bu sorunlardan hangisi için yaptırmayı düşünürseniz düşünün sonuç eskisinden çok daha iyi bir görüntü elde edeceksiniz.

Dişlerinde sorun olmayan hastalar bu uygulamayı tercih edebilir mi? Neden?

Dişlerinizden bir şikayetiniz yok ancak lamine diş kaplama yaptırmayı düşünüyorsunuz. Tabi ki yaptırabilirsiniz. Bu uygulama doğal dişinize zarar vermez. Hiçbir sorununuz olmasa bile doğal dişinizi korumak adına yaptırmanız yararlı olacaktır. İnce yapısı ve ışık geçirgenliği sayesinde doğal dişinizin yüzeyinde kalkan vazifesi görecektir.

Gülüş Estetiği

Lamine Diş Kaplama Kimlere Uygulanmaz?

Hemen herkese uygulandığını söylesek de istisnai durumlar da yok değil. Bunlardan bazıları şu şekildedir:

 • Aşırı derecede diş eti çekilmesi olan hastalarda uygulanması zordur. Diş aralıkları fazla, diş eti yapısı ileri derecede bozuk olduğundan dolayı lamine yapımı uygun olmaz.
 • Psikolojik nedenlerden yahut bırakılamayan alışkanlık nedeni ile dişlerini sıkan, dişleri kenetlenen hastalarda lamine diş kaplama tercih edilmez. Her ne kadar sağlam ve dayanıklı olsa da lamine kullanımı özen gerektirir. Bu tür sorun yaşayan kişilerde çatlama, kırılma gibi durumlar yaşanabilir.
 • Çene bozukluğu nedeni olan hastalarda bu uygulama hayli sorun olabilir.
 • Tırnak yeme, kalem kemirme, sert cisimleri ısıma gibi alışkanlığa sahip kişilerde de lamine diş kaplama işlemi uygun değildir.

Lamine Diş Kaplamanın Avantajları

Birçok yönden avantaj sağlayan lamine kaplama için öncelikli avantajları şöyle sıralayabiliriz:

 1. Diş yapısı ile oldukça uyumludur. Bu nedenle dişe zarar vermez.
 2. Sağlam ve kırılmaya karşı dirençlidir.
 3. Estetik bir görünüm sağlar.
 4. Gülme fobisi olan kişilerde bu sorun ortadan kalkar.
 5. Eğrilik, uzunluk, kısalık gibi simetrik olmayan görüntü ortadan kalkar.
 6. Doğal dişleri korur.
 7. Renk değişimi olmaz. Her zaman beyaz ve temiz görünümlü bir dişe sahip olursunuz.
 8. Kaygan düz bir diş yapısı görünümü oluşturur.
 9. Doğal dişlerinizden farkı yoktur. Belli olmaz.

Lamine Diş Kaplama Kullanım Süresi

Lamine kaplamanın dayanıklı ve dirençli bir yapısı olduğunu söylemiştik. Kişinin kullanım şekline bağlı olarak dayanıklılık seviyesi değişkenlik gösterebilir. Ortalama 10 ile 15 yıl arası kullanımı mümkündür. Bu süre daha da uzayabilir. Ancak dediğimiz gibi nasıl kullanıldığına bağlıdır. Temizliği, bakımı, hassas kullanılıp kullanılmadığı gibi hususlar oldukça önemlidir.

Bir diğer kaplama tedavisi olan porselen diş kaplama yazımızı incelemek ister misiniz?

Lamine Diş Kaplama Doğal Dişe Zarar Verir Mi?

Lamine kaplama doğal dişe asla zarar vermez. Diğer uygulamalarda olduğu gibi kesme, inceltme, törpüleme, şekil verme gibi yöntemlere başvurulmaz. Sadece dişin yüzeyine ince bir tabaka aşındırması geçilebilir. O da gerekli görüldüğü durumlarda. Onun dışında dişlere asla müdahale edilmez.

Diş Ağrısı Nedenleri Nelerdir?

Diş ağrısı hemen her bireyin hayatının herhangi bir evresinde karşılaştığı bir rahatsızlıktır. Yiyecekler, temizlik sıklığı ve şekli, genetik faktörler gibi birçok nedene bağlı olarak ortaya çıkabilen diş ağrıları hayatı yaşanamaz hale getirir dense abartı ya da fazla olmayacaktır. Hal böyle olunca bireyler doğal olarak bu ağrıdan kurtulmanın yollarını aramaya başlamaktadırlar.

Herkesçe kabul edilebilir bir durumdur bu ki bir sorunun çözümünü bulabilmek için önce kaynağının bulunması gerekir. Buna bağlı olarak insanların üzerinde durduğu bir diğer nokta ise diş ağrısının yukarıda belirtilen ya da bunlar dışında bu ağrıyı tetikleyebilcek nedenlerden hangisine bağlı olarak ortaya çıktığı noktası olacaktır.

Diş Ağrısına Nedenleri ve Faktörler Nelerdir?

Diş Ağrısı Nedenleri!.

 • Diş Çürükleri: Diş ağrısına nedenleri arasında en büyük orana sahip faktörlerin başında herkesin de tahmin edebileceği üzere “diş çürükleri” gelir. Diş çürükleri var oldukları konuma göre diş etinde ya da doğrudan dişin kendisinde ağrıya neden olabilirler.
 • Diş Etlerindeki İltihaplanmalar: Diş etine neden olan bir diğer önemli faktör ise diş eti iltihaplanmalarıdır. Bu iltihaplar dişte acı ile birlikte yanma hissi de ortaya çıkarırlar.
 • Dişlerin Gıcırdatılması ya da Sıkılması: Kişilerin bilinçli ya da bazı duyguların tetiklemelerine bağlı olarak bilinçsiz bir şekilde dişlerini gereğinden fazla sıkmaları da ağrıya neden olan faktörler arasındadır.
 • Gribal Enfeksiyon veya Sinüzit: Glibal enfeksiyon oluşması halinde vücut direnci düşmektedir. Düşen bu vücut direnci ise dişlerde ağrı yapabilmektedir. Sinüzitin aktif hale gelmesi de diş ağrısı tetikleyebilmektedir.
 • Regl: Kadınlarda regl döneminde de diş ağrıları meydana gelebilmektedir.

Yukarıda verilen açıklamalardan da anlaşılacağı üzere acının türü ve karakterine bakılarak neden kaynaklandığı anlaşılabilir. Bu da şu şekilde örneklenebilir:

 • Kanal TedavisiEğer soğuk bir yiyecek yendiğinde ya da içecek içildiğinde ağrı oluşuyor ise sebebi şunlar ile açıklanabilir: Dişlerde henüz oluşmakta olan çürükler ya da dolgu yapılmış olan dişlerde açılmanın gerçekleşmiş olması.
 • Eğer sıcak yiyecek ya da içecek alınması durumunda bu hassasiyet oluşuyor ise de diş sinirlerinde bir iltihaplanma oluşuyor demektir ve bu durum diş ağrısı ortaya çıkarabilir!.
 • Yemek ya da herhangi bir gıda tüketildiği zaman dişlerde ağrı ortaya çıkıyor ise bu daha önce alınan gıdaların, dişlerin arasında var olan fizyolojik boşlukların arasına girerek diş etlerine baskı yapması sonucu ortaya çıkıyor demektir.

Protez Diş Fiyatları

Dişlerde meydana gelen enfeksiyon, darbe vb. durumlar sebebiyle dişlerin fonksiyonlarını kısmi ya da tamamen kaybetmesi durumunda çiğneme faaliyetinin devamını sağlamak ve ağız içi estetik görünümün geri kazanılması maksadıyla sorun diş/ dişlerin bulunduğu bölüme yerleştirilen protezlere diş protezi denir.

Diş protezleri, diş hekimliğinde 4 farklı şekilde uygulanır:

 • Diş kaplamaları
 • İmplant
 • Dolgulu İmplant
 • Kancalı Diş Protezleri

Protez Diş Fiyatları Ne Kadar?

Guzel DişlerDiş protezi fiyatları, diş hekimliğinde en çok kullanılan diş protez işlemleridir. Birçok farklı çeşidi bulunan diş kaplamalarında en yaygın metal destekli kaplamalar kullanılır. Diş kaplamalarında temel amaç dişin kendi kökünün kullanılarak kalan diş üzerine bir protez yerleştirilmesidir. Bu işlem için diş öncelikli olarak kesim işlemine tabi tutulur. Daha sonrasında yapılan provalarla diş protez laboratuvarlarında ağız içi kapanışa en uygun diş kaplamaları üretilir. Bu kaplamalar diş rengine göre fırınlanarak ağız içerisinde estetik görüntünün korunması sağlanır. Daha sonra diş hekimliğinde kullanılan yapıştırıcılarla kesilen dişler üzerine metal destek ve protez diş yapıştırılır.

Günümüz şartlarında estetiğin önemi gün geçtikçe arttığından diş protezlerinin yapaylığının azaltılması için bu alanda da farklı malzemeler kullanılmaya başlanmıştır. Zirkon kaplama bunlardan biridir. Standart porselen kaplamanın aksine ışık geçirgenliği bulunan zirkon kaplamalar, ağız içerisinde daha parlak ve doğal bir görünüm vermektedir. Ayrıca zirkon kaplama uygulamaları metal desteksiz olduğundan diş eti çekilmeleri daha az görülür. Ancak kaplamalarda uygulanan ve diş yokluğunda kullanılan köprülü kaplama imkanı zirkon kaplamalarda bulunmamaktadır. Zirkon kaplamaların metal destekli ve köprülü yapılması durumunda ise, diş altındaki metal destekten dolayı doğallık ve ışık geçirgenliği özelliklerini kaybetmektedir.

Kaplamalar; ister metal destekli ister metal desteksiz olsun belirli bir ömre sahip yapılardır. Bu yapıların ömrünü tamamlaması ve zaman içerisinde diş etlerinin çekilmesine bağlı, kaplama altında bulunan dişte çürümelerin başlaması kaplamaların sökülmesini gerektirir. Ortalama bir kaplamanın ömrü, ağız içi ve diş bakımının nasıl yapıldığına da bağlı olarak 5 ile 15 yıl arasındadır.

En Çok Kullanılan Yöntem İmplant Diş!.

Ağız içerisinde bir bölgede ya da tamamında diş bulunmadığı durumlarda çene kemiğine vücuda uyumlu metal alaşımların montajı yoluyla uygulanan protez diş fiyatları arasında en çok kullanılan yöntemidir. Kaplamalara kıyasla oldukça pahalı bir yöntem olan diş implantları kullanım ömrü açısından oldukça uzun süreli diş protezleridir.

Çene içerisine yerleştirilen implant diş kökü görevi görür. Bunun üzerine yerleştirilen bir kaplama yoluyla yeniden diş yapımı şeklinde adlandırılabilecek bu yöntem çeşitli kullanım kısıtlamalarına sahiptir. İmplant uygulamasının yapılabilmesi için çene kemik yoğunluğunun yeterli olması gereklidir. Çene kemik yoğunluğunun kemik tozu yardımıyla arttırıldığı uygulamalar olsa da çoklu implant fiyatları ve uygulamalarında bu durum büyük risk taşıdığından tercih edilmez.

Diş implantı, alt çeneye 6 ve üst çeneye 8 adet olacak şekilde uygulanabilmektedir. Yani kaplamanın aksine tüm alanı kaplayamaz. Bunun için belirli aralıklarla yerleştirilmiş metal destekli köprülü kaplamalar kullanılmak zorundadır.

Dolgulu İmplant

Porselen Diş

Dolgulu diş implantı, özellikle bir darbe sonucu belli bir bölümü kırılmış dişler için uygulanabilen protez diş şeklidir. Dolgulu diş implantında diş içerisine bir vidalama alanı açılır. Ancak bu işlemde implant çene kemiğine değil dişin içerisine yerleştirilir. Daha sonra bu implantın tutucu özelliği kullanılarak çeşitli diş hekimliği materyalleriyle suni olarak onarılır. Elbette bu dişler orijinal dişler kadar sağlam değildir. Ancak diş kökü sağlam olduğu ve enfeksiyon varlığı olmadığı sürece ağızda dişin sonuna kadar tutulması esastır.

Kancalı Protez Diş Fiyatları!.

Kancalı diş protezleri özellikle ön bölge dişlerinin kaybı durumunda uygulanan bir diş protez yöntemidir. Başka dişlerden destek alarak ve bunlara bir kalıp protezin kanca ile sabitlenmesi yoluyla uygulanan bir yöntemdir. Bu protezler oynar olabileceği gibi sabitlenmişte olabilir. Ancak kancanın sağlam diş üzerinde olumsuz etkisi nedeniyle sabit kancalı diş protezleri çok tercih edilen bir uygulama değildir. Bu diş protez fiyatları ve çeşidinde bulunan kanca sağlam dişte renk değişiklikleri ve çürümelere sebep olabilir. Bu sebeple kancalı protez diş çeşidini kullanan bireylerin ağız içi ve diş temizliğine büyük önem vermesi gerekmektedir.

Diğer diş fiyatları hakkında merak ettiklerinizi buradan bulabilirsiniz!.

Kancalı diş protezleri uygulaması kolay bir yöntemdir. Ancak çiğneme fonksiyonları açısından düşünüldüğünde yeterli bir yöntem değildir. Ağız içerisinde köprü yapılabilecek diş bulunmaması, kemik yoğunluğu yetersizliği nedeniyle implant uygulanamaması ve aşırı uzun süreli tedavinin hasta için risk teşkil etmesi (yaşlılık, çeşitli hastalıklar, ilaç alerjileri) durumunda uygulanan diş protez yöntemidir. Diş hattından kalıp alınarak diş protez laboratuvarlarında kişiye özel olarak imal edilir.

Diş hekimliğinin diş protez alanında uygulanır, ağız içi ve çenenin mevcut haliyle korunmasının sağlanmaktadır. Ağız içerisinde bir bölgede diş olmaz ise o bölge ile çiğneme faaliyeti gerçekleştirilmediğinden, çene yapısında değişiklikler olabilir. Ayrıca çiğneme faaliyeti olmayan bölgedeki çene kemiklerinin yoğunluğu zaman içerisinde azalır. Elbette protez diş fiyatları kliniklere göre farklılık göstermektedir ve uygulamalarında estetik kaygınında yeri büyüktür. Ancak asıl amaç diş sağlığının muhafazasının ve temel ihtiyaçlardan olan beslenme ihtiyacının en rahat şekilde yerine getirilebilmesinin sağlanmasıdır.

Porselen Diş Kaplama Fiyatları 🤔

Diş Kaplama Nedir?

Diş kaplama tedavisine, diş çürüklerinin, diş kırılmalarının, dişlerdeki çatlakların, dişlerdeki boşlukların doldurulması gibi tedavilerin tümünde başvurulmaktadır. Kısacası dişlerdeki her türlü düzeltme işlemlerinde diş kaplama yöntemlerine başvurulabilir. Dişlerin korunmasında en çok başvurulan yöntemlerden biri olan diş kaplama tedavisi, estetik açıdan dişlerdeki kusurları kapatmak için de uygulanabilir. Dişlerdeki oluşan ve aşırı seviyelerde olan diş sararmalarının ortadan kaldırılabilmesi içinde diş kaplama yöntemlerine başvurulabilir.

Diş Kaplama Tedavisi Nasıl Yapılır?

Diş kaplama tedavisi için ilk olarak hastaların ağız ve diş sağlığı hakkında bilgi sahibi olabilmek için, uzman diş hekimleri muayene işlemlerini gerçekleştirir. Muayene sonrasında kaplama yapılacak dişlerin ölçüleri alınır. Daha sonra muayene esnasında elde edilen sonuçlar ve uzman diş hekimlerin görüşleri doğrultusunda hangi kaplama türünün kullanılacağına karar verilir.

Uzman hekimler kaplamaları dişlere yerleştirmeden önce ilk olarak dişlerin temizliğini gerçekleştirirler. Bu esnada dişlere kalıplar yerleştirilir. Bu kalıpların yerleştirilmesindeki amaç dişlerin istenilen şekle gelinip gelinmediğini kontrol etmektir. Bu kalıplar dişlere tam oturursa Diş kaplama tedavisine başlanır. Ancak bu kalıplar dişlere tam oturmazsa dişlerin şekillendirilmesi için çeşitli uygulamalar gerçekleştirilir. Daha sonra kaplamalar özel yapıştırıcılar ile dişlere yerleştirilir.

Diş kaplama tedavisi her şey uygun görülen süreçle ilerlerse 3 seans sonucunda tamamlanır. Bu seansın artması ya da azalması hastanın ağız ve dişlerindeki problemlerin boyutuna bağlıdır. Diş kaplama tedavisinden sonra gerçekleştirmeniz gereken herhangi özel bir bakım ya da uygulama yoktur. Ancak diş kaplama tedavisinden sonra hem ağız ve diş sağlığınız açısından hem de kaplamların ömrü ve sağlığı için ağız ve diş hijyeni oldukça önemlidir. Bu nedenle düzenli olarak ağız ve diş bakımınızı gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Diş Kaplama Çeşitleri Nelerdir?

Diş kaplama tedavisini hem dişlerinizdeki problemleri tedavi ettirmek için hem de görsel estetik açısından yaptırabilirsiniz. Diş hekimleri ve kaplama yapmak isteyen insanların sıkça tercih ettiği Diş kaplama çeşitleri şunlardır.

 • Porselen Diş Kaplama
 • Empress (Full Porselen) Diş Kaplama
 • Metal Alaşımlı Diş Kaplama
 • Zirkonyum Diş Kaplama

Porselen Diş Kaplama

Porselen Diş kaplama tedavisinde kullanılan kaplamalar porselen materyalinden üretilmektedir. Porselen kaplama, diş hekimleri ve hastalar tarafından estetik açıdan tercih edilen bir kaplama çeşididir. İnsanlar bu kaplamayı genellikle sağlam, uzun ömürlü ve estetik açıdan daha iyi bir görüneme sahip olduğu için tercih etmektedirler. Porselen kaplamalar dişlerin üst yüzeyine yerleştirilir. Porselen diş kaplama genellikle implant tedavisinde, zirkonyum diş kaplamalarında ve lamine diş kaplamalarında kullanılmaktadır.

Empress (Full Porselen) Diş Kaplama

Full Porselen kaplama diş hekimleri arasında Empress kaplama olarak bilinmektedir. Bu kaplamalara genellikle ön dişlerde meydana gelen sorunların tedavi edilmesi için ya da ön dişlerin estetik açıdan daha iyi görünmesi için başvurulmaktadır. Porselen diş kaplama tedavisine, ön dişlerinizdeki kırıkların, çatlakların ya da diğer problemlerin tedavisi için başvurabilirsiniz. Ayrıca dişlerinizde renk değişimlerini ortadan kaldırmak için diş kaplama tedavisinden yardım alabilirsiniz.

Metal Alaşımlı Diş Kaplama

Metal Alaşımlı diş kaplama, geçmişten günümüze kadar en çok başvurulan diş kaplama çeşitlerinden bir tanesidir. Ancak günümüzde bu kaplamalara çok fazla başvurulmamaktadır. Çünkü metal alaşımlar ışıkları yansıttığı için estetik açıdan sıkıntı yaratmaktadır. Diğer kaplama çeşitleri ışı geçirdiğinden dolayı bu tür bir sıkıntı ortaya çıkmaz.

Zirkonyum Diş Kaplama

Zirkonyum diş kaplama, doğal dişlere en yakın görünüme sahip olan diş kaplama çeşididir. Zirkonyum kaplamalarda hiçbir şekilde sıcak/soğuk hassasiyeti oluşmaz. Diş etlerinde herhangi bir probleme neden olmazlar. Doğal ve estetik görünüme sahip olduğundan dolayı genellikle ön dişlerin kaplaması için kullanılmaktadır.

Diş Kaplama Fiyatları

Gelişen teknoloji, uzman diş hekimlerinin bilgi birikimleri ve tecrübeleri sayesinde dişlerde meydana gelen tüm problemleri tedavi etmek ve olumlu sonuçlar almak oldukça basit hale gelmiştir. Dişlerdeki çeşitli problemleri diş kaplama tedavisiyle ortadan kaldırabilirsiniz ve estetik açıdan daha iyi bir görünüme sahip olabilirsiniz. Bu tedavilerin tabi ki bir maliyeti olacaktır. Diş kaplama fiyatları hakkında kesin bilgiler alabilmek için uzman diş hekimleriyle görüşmeniz gerekmektedir.

Diş kaplama fiyatları, hangi kaplamanın kullanılacağını göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle hangi diş kaplama çeşidini tercih edecekseniz fiyat ona göre belirlenecektir. Ayrıca fiyatlar belirlenirken hangi diş polikliniğinden hizmet aldığınız, kaç dişe kaplama uygulanacağı, uzman diş hekimlerinin tecrübesi gibi konularda göz önüne alınmaktadır.